בכל הקשור לזוגיות ופרידה, הנורמות החברתיות משתנות עם השנים. אם פעם הדבר הכי חשוב בעבור בני זוג נשואים היה לא לפרק את החבילה, אלא להישאר נשואים לכל החיים, לחיות ביחד ולגדל את הילדים תחת משק בית משותף, היום התפיסה כבר שונה בתכלית.

כיום רוב האנשים שנמצאים בזוגיות רוצים להיות מאושרים, ואם הזוגיות פוגעת באושר שלהם, היא בהכרח גם תפגע בן או בת הזוג, בילדים, ובתחושות של אותו אדם. על כן, הרבה יותר זוגות פונים היום לאופציה של גירושין. עם זאת, גירושין זה עניין מורכב ורב השלכות, ויש מספר כללים שכדאי להקפיד עליהם כדי שהגירושין יהיו מוצלחים.

 

זכרו שפניכם לשלום

המטרה בגירושין לא צריכה להיות פגיעה ונקמה בבן הזוג כי התאכזבתם מהאופן שבו הדברים התנהלו ביניכם כשהייתם נשואים. המטרה בגירושין צריכה להיות קודם כל לייצר שלום ואווירה בריאה בחיים של כל המעורבים בתהליך, החל מבני הזוג עצמם וכלה בילדיהם ושאר בני המשפחה, לרבות הוריהם של בני הזוג.

לפיכך, אל תתפתו למלחמות מיותרות בין בני הזוג או בין עורכי דין, נסו לייצר את ההסדר שהכי מתאים בעבורכם וייתן לכם הכי הרבה שקט נפשי. את המלחמות כדאי להשאיר לדברים אחרים. לפרטים נוספים על פרידה לשלום בגירושין פנו לעורך דין מומחה.

 

חלקו את הרכוש באופן מושכל

מרגע שהחלטתם להתגרש, עיקר העניין שלכם יהיה כנראה בחלוקת הרכוש המשותף שהיה רשום על שמות שני הזוג  – הרי זה חלק גדול מלהיות נשואים. על כן, כאשר פונים להליך הגירושין, יש לאסוף בראש ובראשונה את כל המסמכים המתעדים את הרכוש שלכם ואת הרכוש הזוגי המשותף למשק הבית.

יש להבין בצורה מסודרת מה ההכנסות שלכם ומה ההוצאות שלכם במדויק, כדי שתהיה לכם האפשרות לעמוד על הצרכים שלכם בהסכם הגירושין. זה כמעט בלתי אפשרי לשנות את ההסדר לאחר שהזוג כבר התגרש, על כן חשוב מאוד לא לפספס פרטים חשובים בעת הזו. עורך הדין שלכם ידע לעזור לכם ולעשות סדר ברכוש, ההוצאות וההכנסות שלכם.

 

אל תתפתו לקבל כל עצה

כאמור, גירושין הם לא דבר כל כך נדיר כיום, וסביר כי יש לכם חברים או בני משפחה שכבר עברו הליך גירושין. עם זאת, כל הליך הוא שונה מהאחר, והמקרה שלכם הוא בוודאות שונה מכל מקרה אחר. על כן, התייעצו רק עם גורם מוסמך שבקיא במקרה שלכם.

 

נסחו צוואה

רבים לא יודעים זאת, אבל לפי החוק במדינת ישראל, אם אדם גרוש הלך לעולמו בלי לכתוב צוואה, רכושו יועבר לבן הזוג ממנו הוא התגרש. כמובן שרוב הזוגות המתגרשים לא מעוניינים בהסדר מהסוג הזה, והיו רוצים לקבוע בעצמם כיצד לחלק את רכושם במקרה של מוות בטרם עת על ידי כתיבת צוואה.

הליכי גירושין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *