מעוניינים להגיש תביעה נגד משרד הביטחון? להלן המדריך המלא לצורך הגשת תביעה ע"פ הנהלים, מפי עורך הדין אלדד אוחיון, מומחה להגשת תביעות מול משרד הביטחון.

 

הגשת תביעה למשרד הביטחון – רגע לפני

תביעה נגד משרד הביטחון צריכה להתבצע באופן מסודר וע"פ נוהל קבוע, כל זאת בכדי להבטיח כי התביעה תתקבל במלואה. למעשה, למשרד הביטחון ישנו נוהל ברור על פיו יש לפעול, כאשר כל חריגה ולו הקטנה ביותר בנוהל עשויה להוביל לדחייה של התביעה או הפנייה להמשך ההליך, ולכן יצירת קשר עם עורך דין המתמחה בתחום הינה חיונית. חשוב לזכור כי הגשת תביעה נגד משרד הביטחון ניתנת ע"פ החוק עד 3 שנים מיום שחרור של חייל בשירות חובה או קבע, אך עם זאת קיימת החרגה בעבור חיילים אשר לא הצליחו להגיש תביעה בזמן כתוצאה ממגוון סיבות ולכן באמצעות ליווי של עורך דין המתמחה בתחום ניתן לתבוע, גם אם חלפו מעל ל 20 שנה מאז המקרה, במסגרת חוק הנכים. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מדובר בהליך מורכב אשר מצריך עמידה בנהלים קבועים וברורים, לצורך הוכחת הזכאות וקבלת מלוא הפיצוי. הזכאים להגשת תביעה הינם חיילים אשר נפצעו תוך כדי השירות הצבאי או במהלכו, וכן משרתי כוחות הביטחון. בנוסף, אזרחים זכאים גם הם לתבוע, במידה ונפגעו מחייל או כלי צבאי. לקבלת פרטים אודות הנושא, הקליקו כאן.

הגשת התביעה

נוהל הגשת תביעות במשרד הביטחון

הליך הגשת תביעה נגד משרד הביטחון הינו הליך ברור אשר מתנהל בצורה מסודרת. את התביעה מגישים בהתאם לסוג המקרה במסגרת מתנהל התביעה. כך לדוגמא, אם מדובר בתביעה העוסקת בנזקי גוף, יש להעביר למשרד הביטחון תיעוד מפורט: אישור משטרה, תיעוד רפואי הכולל אשפוז והליכים רפואיים אשר בוצעו, תלושי שכר וכן ראיות המבססות את הקביעה כי בעקבות הנזק שנגרם, נגרמו הפסדים והוצאות. בנוסף, יש להתייצב בפני קצין התמלוגים אשר במסגרת תפקידו אמון על קביעת הסטאטוס כנכה ע"פ חוק. באם התקיימו שני התנאים, השלב הבא בהגשת תביעה הינו התייצבות בוועדה הרפואית, כאשר לוועדה יש להתייצב עם מסמכים רפואיים וחוות דעת מקצועית מטעם רופא מומחה. בתום הדיון, ייקבע אופן התשלום ע"פ דרגת הנכות: דרגת נכות הנמוכה מ 10% איננה מאפשרת קבלת פיצוי, דרגת נכות 10%-19% יינתן מענק כספי חד פעמי ובמידה ודרגת הנכות היא מעל ל 20% ניתן לקבל קצבה חודשית. בנוסף, קיימות הטבות שונות הניתנות מטעם משרד הביטחון.

 

הגשת תביעה באמצעות משרד עורך הדין אלדד אוחיון

משרדו של עורך הדין אלדד אוחיון נחשב לאחד המשרדים המובילים בישראל בהגשת תביעות למשרד הביטחון, החל משלב בדיקת זכאות להגשה של תביעה ועד לקבלת הפיצוי. לקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר במספר 03-6180020 או 052-8778505.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *